Yangın Kapısı

Mar 30

Kapılar yaşam alanımızda her zaman karşımıza çıkan hayatımızın olmazsa olmaz parçalarıdır. Dışarı çıktığımızda, evde, iş yerinde, okulda ve herhangi bir yere girdiğimizde sürekli olarak kapı ile karşılaşmak kaçınılmaz bir durumdur. Kapılar gelişen teknoloji ile birlikte farklı özelliklere sahip olarak üretilir. Farklı modeller ve eşsiz tasarımlarla müşterilerin dikkatini çeken çeşitli özellikli kapılar birçok yerde kullanılır.

Kapılar aynı işleve sahip olsa da kullanıldıkları yere bağlı olarak farklı amaçlarda da üretilebilir. Tasarımların bir diğer kapı modellerinden farklı olarak ayarlanmasıyla birlikte günümüzde birçok kapı modeli bulunur. Özel paneller yüksek sıcaklığa karşı yapılır. Bu paneller kapı içlerine yerleştirilerek herhangi bir yüksek ısı durumunda kapının bozulmasını ve yanmasını engeller. Böylece yangına dayanıklı kapı modelleri şık tercih edilir.

 

Özel Malzemeli Kapı Modelleri

Yangına dayanıklı kapı modelleri çoğu zaman ahşap malzemeden özel olarak üretilen kapı modelidir. İhtiyaca yönelik özel olarak tasarlanan yangına dayanıklı kapı modelleri günümüzde birtakım sorunları ve kazaları engellemek için üretilir. Özellikle okullarda kullanılan kapı modellerinde oldukça avantajlı durumlar ortaya çıkar.

Yaşam boyunca evlerimizin konforundan ödün vermediğimiz gibi estetik görünümünü de önemseriz. Bu nedenle kapıların görünümüyle birlikte leke ve iz tutması gibi özel malzemelerden olması da işimizi kolaylaştırmakta yardımcı olacaktır. Kişinin tercih ettiği malzemelere yönelik uygun desenler seçme hakkıyla birlikte özgün tasarımlı modeller tercih edilir. Özel kurum ve kuruluşlarda yangına dayanıklı kapıları tercih ederek büyük tehlikelerin önüne geçmiş olur. Bu sayede daha güvenli ortamlarda bulunmanın sorumluluğuyla bilinçli bir ürün tercih etmiş oluruz.

 

 

Kaliteli Kapılar ile Güvenli Yaşam

Yangına dayanıklı kapı modelleri özel olarak süreli kapı modelleri olarak bulunur. 30 dakika dayanan kapı modellerinden, 120 dakikaya kadar yükselen süre sayesinde yangına karşı dayanıklı tasarlanan kapılar tercihe bağlı olarak farklı sürelerde tasarlanmıştır.

Alevlere karşı etkili olmasıyla birlikte dumanların yayılmasını da engellediği için bu süre oldukça önem arz ediyor. Kapıların dayanma dereceleri farklı özellikleri sayesinde alevlenmenin önüne geçer. Bunun için yaşamımız boyunca her zaman kaygısız, güvenilir bir şekilde yaşamanın rahatlığı ile daha huzurlu bir şekilde yaşamak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir