Yangın Kapısı

Mar 30

Yangın kapısı, büyük bir yangın felaketinde can ve mal kurtarır. Yangın kapıları yangın riskine karşı önlem mahiyetinde büyük bir önem taşır. Yangın kapılarının şekli ve modeli farklı olsa da tek amacı vardır; yangında insanların emniyetli bir şekilde tahliyesini sağlayabilmektir. Elbette sözkonusu bu felaket sonrası ise hayatı tehlikenin olmamasıdır.

Yangın kapısının hem imalatı hem satışı ve hem de montajı önemli bir konudur. Bu doğrultuda güven yangın kapısı firmasında sayılan niteliklere sahip yangın kapıları ve sistemlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu iş ekip işidir. yanginkapisiistanbul.com sitesinde görecekseniz ki gerçekten en iyi ekiplerle donatılmıştır. En küçük ayrıntı kaçırılmamıştır.

Yangın kapısında kullanılan taş yünü, yoğunluğu, yaylı menteşe, panik bar gibi sarf malzemelerde kapı gibi kaliteli olmalıdır.

 

 

Yangın Kapısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yangın kapılarının tercihinde biçimsel yanı görsel özelliğinden çok işlevsel özelliğine dikkat edilirse iyi olur diye düşünüyorum. Yangın kapılarında; güvenli bir şekilde açılan, kolay hareket eden, iyi özellikli panik barı bulunan gibi özellikleri alım satımda çok dikkat edilen bir konudur. Tahliye yönüne açılan kapı, insanların hayati tehlike geçirmesi riskini azaltır.

Yangın kapıları yangın olayı olunca, ısı ve sıcaklığı da dayanıklı olmalıdır. Dolayısıyla yangın olayında dumanın sızmaması için özel malzemeler kullanılmaktadır. Kolay açılmasının yanında kapanması konusu da önemlidir. Bunun için kapanma sistemleri kaliteli olarak kullanılmalıdır.

Sağa ve sola açılabilme, çelik, alimünyum ve sac malzemelerinden üretilme gibi teknik özelliklere haizdir.

Yangın deyince ilk olarak güvenlik insanların aklına gelir. Güvenlik bağlamında yangının başından sonuna kadar işlevini yerine getirecek ekipmanların başında yangın kapıları yer alır. Dolayısıyla her zaman dayanıklı, kaliteli, güvenli üretim ve montaj yapan firmalarla çalışılmalıdır.

Yangın kapıları tedarikinde; kendini ispatlamış firmalarla çalışmak her zaman sorunsuz bir çalışma için önemlidir. Kendini ıspatlamış firma demek de; tecrübeli, güvenli, sertifikalı üretim yapan, iş sonrası servis hizmeti olan firma demektir.

Ayrıca kurumsal yangın kapısı üretim ve montajı yapan firmalar daha önce iş yaptıları yerli referans olarak gösterir. Bu referansla tek tek incelenerek firmanın kendini ıspatlamış bir firma olup olmadığı kanaatine varılabilir. Kurumsal firmalar sadece il bazında da değil, hem bölgesel hem yurt sathında kendini duyurmuş ve adından sıkça söz ettiren firmalardır.

İnceleyebilirsiniz: Yangın kapıları ne kadar güvenli?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir