yanginkapisi-blog

Oca 19

Yalova Yangın Kapısı Üreticisi

Yangın kapısı Yalova ilimizde özellikle kalabalığın fazla olduğu ve giriş çıkışın yoğun olduğu alanlarda kullanılan bir korunma yöntemidir. Son dönemde lüks ve yüksek yapıda alışveriş merkezlerinin ve gökdelenlerin artması ile birlikte yangın riskleri her zaman için fazlalaşmış ve daha kapsamlı önlemler alınmaya başlanmıştır. Bu nedenle herhangi bir yangın sırasında eğer bulunduğunuz ortamda yangın kapıları var ise, tamamen yangın kapısı kullanım teminatlarına uyup bulunduğunuz ortamı güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Yangın kapıları veya acil çıkış kapıları, kendi aralarında bazı dallara ayrılmaktadırlar. Bunlardan örnek verecek olur isek çift kanatlı yangın kapısı tek kanatlı yangın kapısı camlı yangın kapısı ve camsız yangın kapısı gibi türleri bulunmaktadır. Aslında hepsi herhangi bir yangın anında yangın olan ortam ile ilişkiyi keserek çok tehlikeli olan zehirli gazların bulunduğunuz ortama gelmesini engellerler. Bu nedenle kullanım güvenlikleri aynıdır fakat böyle türlere ayrılmalarının sebebi tamamen hangi alanlarda kullanılacağına bağlı olarak değişiklikler gösterir.

Yangın Kapısı ve Türkiye’de Kullanımı

Yangın kapısı ülkemizde yangın ve diğer tehlikeli durumlar için alınan önlemlerden bir tanesidir. Günümüzde, oluşabilecek tehlikelere karşın birçok alınmaktadır. Fakat bazı alanlarda alınan önlemler maalesef yeteri kadar iyi koruma sağlayamamaktadır. Bunun için son dönemde koruma önlemleri oldukça fazla artırılmış ve yeni teknoloji ile yapılan birçok koruma sağlayan ürün meydana çıkmıştır.

Bunlardan bir tanesi de şu an bahsettiğimiz acil çıkış kapısı modelleri olmaktadır. Yangın kapısı yalova‘da oldukça çeşitliliğe sahip, yangın esnasında yangın çıkan alan ile ilişkiyi keserek daha sonrasında yangın esnasında orada bulunan kişilerin güvenli bir şekilde dışarıya tahliye edilmesini sağlayan en güvenli ve en pratik yollardan biridir.

 

 0216 706 16 06  

 

yangın kapısı yalova

Acil Çıkış Kapısı Kullanım Alanları

Acil çıkış kapısı modelleri kullanım alanlarından en yaygınlarından bir tanesi alışveriş merkezleridir. Alışveriş merkezlerinde birçok çalışan ve gün içinde içeride dolaşan, yemek yiyen, gezen ve belli başlı aktiviteler gerçekleştiren çok sayıda insan vardır.

Bu yüzden acil çıkış kapısı en çok bu alanlarda kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra bir diğer önemli kullanım alanı ise hastanelerdir. Hastaneler de keza aynı şekilde onlarda hastanın gün içinde girip çıktığı ortamlardır ve bu ortamlardaki tehlikeler büyük facialara yol açabilir. Bu nedenle en fazla bu alanlarda kullanılmaktadır.

Yangın kapısı Yalova ilimizde önemli bir ihtiyaçtır. Sizde Lider firma ile Güven Kapı ile Çalışın rahat edin.