Yangın Kapısı

Mar 30

Yangın kapısı üreten firmalar, evler ve özellikle iş yerleri için son derece önemli olan yangın kapılarının üretimini yapan kurumsal üretim firmalarıdır. Evlerde çok yangın olarak kullanılmasa da özellikle depo, antrepo, büyük tesisler, fabrika, santraller, kimya tesisleri, askeri tesisler gibi geniş açıklıkları bulunan ve yangın tehlikesinin yaşanma oranının yüksek olduğu alanlarda kullanılan güvenlik önlemlerinden birisidir.

Son teknoloji ürünler ile tamamen fırınlanarak üretilen yangın kapıları, esnek üretim sistemine sahiptir. Dolayısıyla da yangın kapısını kullanacağınız alanın genişlik ve uzunluk gibi ölçüleri doğrultusunda özel olarak üretilebilen yapılardır. Yangın anında yangının yayılmasını önleyen önemli yapılar olan yangın kapılarının kullanımı, özellikle büyük tesislerde kanunlar ile zorunlu hale getirilmiştir.

 

 

Yangın Kapısı Özellikleri Nelerdir?

Fabrika ve depo gibi tesislerde olası yangın tehlikesine karşı güvenlik önlemi olarak üretilen yangın kapıları, sahip oldukları teknik özellikleri sayesinde işlevsel özellikleri olan ürünlerdir. Yangın kapıları;

  • Üretim sırasında dayanıklılık ve mukavemet konusunda laboratuvar ortamında teste maruz bırakılmıştır.
  • Esnek üretim sistemi sayesinde yangın kapısı üreten firmalar, farklı ölçülerde bu kapıları her ortama uygun olarak üretebilmektedir.
  • Mukavemeti güçlü olan bu yangın kapıları, büyük tesislerde ağırlıklı olarak kullanıma uygun olan güçlü ürünlerdir.
  • Paslanmaz çelik kaplama malzemesinden üretilerek mukavemet özelliği arttırılmış ürünlerdir.
  • Dayanıklı panel özelliği sayesinde muhtemel yangın durumlarında yangının yayılmaması konusunda güçlü bir engelleme etkisine sahiptir.

 

Yangın Kapısı Üretimi Nasıl Yapılır?

Depo, fabrika, kimya tesisleri gibi büyük işletmelerde çıkabilecek yangınlara karşılık yangının daha da büyüyerek yayılmaması için, can ve mal kayıplarını minimum seviyeye indirebilmek için yangın kapıları son derece önemli yapılardır. Bu denli önemli olan yangın kapılarının üretimi de oldukça itina ile yapılır.

Üretim sırasında çelik paslanmaz paneller kullanılır. Bu paneller üretim sırasında gerekli aşamalarda fırınlanır ve mukavemet oranı daha da arttırılır. Firmamız, yangın kapısı üreten firmalar arasında üretim kalitesi ve ürün garantisi ile lider olmuş bir firmadır. Her mekâna ve her ölçüye göre özel olarak üretebildiğimiz yangın kapısı üretimi için firmamızdan bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yangın Çıkış Kapısının Önemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir