Nis 01

Yangın kapıları, olası bir yangın anında yangın çıkan ortam ile ilişkiyi doğrudan keserek, zehirli gaz salınımlarını veya daha tehlikeli durumları önleyen bir önlem aracıdır ve ülkemizde bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle büyük ve insanların gün içinde bir çok kez girip çıktığı alışveriş merkezleri, plazalar, kuleler, hastaneler ve benzeri alanlarda çok sık olarak kullanılmaktadır. Yangın kapısı, oldukça fazla türe sahip olmasa da olası bir yangın anında üstün düzey koruma sağlar. İsterseniz yangın kapısı türlerine bir göz atalım;

Çift kanatlı yangın kapısı

Çift kanatlı yangın kapısı, diğer kapıların aksine insanların daha fazla bulunduğu ortamlarda kullanım kolaylığı açısından daha fazla tercih edilir. Bunun amacı çift kanatlı yangın kapısı ile yangından sonra daha fazla insanın güven içerisinde dışarıya tahliye edilmesini sağlayabilmektir.

Tek kanatlı yangın kapısı

Tek kanatlı yangın kapısı ise genelde daha az insanın bulunduğu ver herhangi bir yangın anında insanların daha kolay tahliye edilebileceği alanlarda kullanılmaktadır. Yangın kapısı türleri değişse de amacına yönelik kullanım değerleri aynı kalmakta, sadece ölçü ve büyüklük olarak değişmektedir.

 

Yangın kapısı fiyatları

Yangın kapısı fiyatları genel olarak türüne göre değişmektedir. Camlı yangın kapısı veya normal yangın kapısı vs gibi türlere göre de ayrıca fiyat değişimi görülebilmektedir.