Yangın Kapısı

Mar 30

Konya’da Yangın Kapısı Üreticisi

Yangın kapısı Konya ilimizde de oldukça fazla kullanılan kapılardan bir tanesidir. Yangın, her zaman başımıza gelebilecek ve en küçük bir yangında büyüme gösterebilecek türden bir tehlikedir. Bu nedenle hayatımızın her anında diğer durumlar için aldığımız önlemleri yangın için de almamız gereklidir.

Bu önlemler çoğu zaman hayatımızı kolaylaştırırken herhangi bir tehlikeli durumda hayatımızı kurtaracak türden önlemler olabilir. Bu nedenle önlemler hayati bir önem taşımaktadır. Yangınlar için bir çok önlem alınsa da hepsi tamamen yeterli olamamaktadır. Bu nedenden dolayı da yangınlar için yeni önlemler alınması gerekmektedir.

 

 

Yangın kapısı kullanmanın önemi

Özellikle çok fazla insanın bulunduğu alanlarda kullanılarak insanları yangından kurtarmaktadır. Son dönemde lüks ve yüksek yapıda alışveriş merkezlerinin ve gökdelenlerin artması ile birlikte yangın riskleri her zaman için fazlalaşmış ve daha kapsamlı önlemler alınmaya başlanmıştır. Bu nedenle herhangi bir yangın sırasında eğer bulunduğunuz ortamda yangın kapıları var ise, tamamen yangın kapısı kullanım teminatlarına uyup bulunduğunuz ortamı güvenli bir hale getirebilirsiniz. Yangın kapısı Konya ilimizde oldukça sık kullanılır.

 

 0216 706 16 06  

 

Kullanım Alanları

Yangın kapıları, yüksek sıcaklıklara dayanabilen ve yangının yayılmasını önlemek için kullanılan bir kapı türüdür. Yangın kapıları endüstriyel binalar, kimya tesisleri, enerji santralleri ve petrol rafinerileri gibi yangın riski taşıyan binalarda ve artık günümüzde tüm yeni binalarda ve konutlarda kullanılır.

Yangın kapıları kolay yanmayan veya yüksek sıcaklıklarda erimeyen malzemelerden yapılır, böylece alevlerin veya dumanın içlerinden geçmesine izin vermezler. Bazı yangına dayanıklı kapı türlerinde ayrıca kendiliğinden kapanan menteşeler bulunur, böylece zemin seviyesinin yakınında bulunan ısı sensörleri tarafından etkinleştirildiklerinde otomatik olarak kapanırlar.

 

yangın kapısı Konya

 

Yangın kapısı çeşitleri

Yangın kapıları kendi aralarında bazı dallara ayrılmaktadırlar. Bunlardan örnek verecek olur isek çift kanatlı yangın kapısı tek kanatlı yangın kapısı camlı yangın kapısı ve camsız yangın kapısı konya gibi türleri bulunmaktadır. Aslında hepsi herhangi bir yangın anında yangın olan ortam ile ilişkiyi keserek çok tehlikeli olan zehirli gazların bulunduğunuz ortama gelmesini engellerler. Bu nedenle kullanım güvenlikleri aynıdır fakat böyle türlere ayrılmalarının sebebi tamamen hangi alanlarda kullanılacağına bağlı olarak değişiklikler gösterir. Yangın kapısı Konya ilimizde de alanlarına göre ayrı ayrı kullanılmaktadır.

Yangın kapısı İstanbul olarak tüm yangın kapılarımız son kalitedir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için ilgili telefon numaralarımızdan bizler ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

İncelemek isteyebilirsiniz: Yangın kapısı bursa

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir