Şub 05

 

Yangın kapısı artık hemen hemen her yapıtta sıklık ile tercih edilmekte olan bir sistemdir. bunun en belirgin nedeni ise boyutları sürekli olarak yükselen binaların yangın ve benzeri olumsuz etkenlerde yangın kapıları sayesinde çok daha az sayılabilir derecede az olmasından dolayıdır. Gün içerisinde daha güvenli bir daha konforlu bir yaşam talep ediyor iseniz. Bu önlemlerden en önemlisi de yangın kapısıdır. Yangın kapıları yangın çıkan ortam ile ilişkiyi kesen yapılarından dolayı yüksek binalarda ve merkezi kapalı alanlarda önce insanların güvenliğini sonra da binanın güvenliğini sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Oldukça kolay kullanılırlar ve bir çok özellikleri vardır. Bu özelliklerin en başında dışarıdan kapalı olsalar dahi içeriden rahatlıkla açılabilecek türdedirler. Bir diğer özellikleri ile sıcaklık karşısında genleşme sağlayarak duman sızıntısına bağlı olarak zehirlenme ve hayat kayıplarını neredeyse %99 oranda engellemektedir.

Yangın kapılarının kullanım alanları nerelerdir?

Yangın kapıları artık talep edilen her yerde kullanılmakta. Ayrıca yangın kapılarına dekor amaçlı da ateşe dayanıklı camlar da takılabilmektedir. Hem estetiği hem de güveni sunar. Bunun yanı sıra tek veya çift kanatlı olabilirler. Sağ ve sola açılım gerçekleştirebilirler. Ayrıca çelik kapı şeklinde olabilir ve istenilen renge de boyanabilir yapıları vardır. Bu nedenle hem isteklerinizi gerçekleştirecek düzeyde estetik algı yaratır hem de olası bir yangın sonucunda en önemlisi canınızın tehlikede olmasını önlemektedir. Yapılan bir araştırmaya göre yangın kapısı olmayıp yangın çıkan alanlarda can kaybı yangın kapısı olan mekanlara oranla çok fazladır.

 

Ayarlanabilen menteşeleri sayesinde de yüksek kolaylık sağlar. İstediğiniz ve kullanacağınız ortama göre istenilen kasa şekillerine göre de tercih edebilirsiniz. Duman sızdırmayan kapı altı giyotini ile de üstün hizmet sunar. Olası bir yangın anında siz de sıfır hasar ile kurtulabilirsiniz. Alış veriş merkezlerindeki mağazaların genellikle kapıları yangına uygun şekilde üretilmiştir. Yangın kapısı edinmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Oldukça profesyonel bir firma olduklarından ve ürünlerin yeterince kaliteli olduğundan emin olmanız sizin için daha iyi bir yaklaşım olacaktır. Yangın kapısı İstanbul olarak yıllara dayanan işçiliğimiz ve kaliteli yangın kapılarımız ile sizlere her zaman en doğru ürünlerimiz ile yardımcı olmaktayız. Bu ve bunun gibi detaylı görüş ve bilgileriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.