yangın kapısı istanbul

Eki 11

Yangın ve benzeri olumsuz olaylar hayatımızın her alanında karşımıza sıklıkla çıkan afetlerden biridir. Bu nedenle hayatımızın her anındaki yaşam alanlarımızda kontrolü ele almak oldukça büyük önem taşımaktadır. Evimizde, iş yerlerimizde, yemek yediğimiz restoranlarda, hastanelerde, gezdiğimiz alışveriş merkezlerinde dahi yangınla ilgili önlemler alınmalıdır.

Bu önlemleri yangın öncesi, yangın esnası ve yangın sonrası olarak üç bölüme ayırabiliriz. Günümüzde yangınla alakalı her alanda önlemler alınmaktadır. Bu önlemlerden en bilindiği olan yangın merdivenleri her ne kadar güven sağlasa da gerekli oranda büyük yangınların önüne geçememektedir. Bu nedenle artık yeni yeni kullanılmaya ve yayılmaya başlayan yangın kapıları güvenlik önlemi olarak yangın merdivenlerinin önüne geçmiştir.

YANGIN KAPISI ÇEŞİTLERİ

Çift kanatlı yangın kapısı genel olarak daha fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi çift kanatlı yangın kapısının olası bir yangından sonra tek kanatlı yangın kapısından daha fazla insanı kolaylıkla tahliye edebilecek olmasıdır. Genel olarak insan yoğunluğuna göre hangi kapının o alanda kullanılacağı değişmektedir. Yangın kapısı İstanbul ilimizde de oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Yangın kapılarının aslında günümüzde daha fazla kullanılmasının sebeplerinden bir tanesi de yüksek binaların oldukça fazla artmasıdır. Yüksek binalar ve binaların kalitesi arttıkça o kadar kapasitede insan alan ve insanları barındıran alanların güvenliğinin daha fazla düşünülmesi gerekmektedir. Bu nedenle de oldukça fazla şekilde kullanımı söz konusudur.

Bunun yanı sıra hastanelerde de oldukça sık bir biçimde kullanılmaktadır. hastaneler özellikle özel koruma türlerinin bulunduğu ortamlardır çünkü insan sağlığı konusunda en fazla önlemin orada alınması gerekmektedir. Yangın kapısı İstanbul ilimizdeki hastanelerde de sık olarak görebileceğimiz önlem türlerinden bir tanesidir.

İYİ BİR YANGIN KAPISI NASIL BULUNUR?

Yangın kapısı İstanbul firmaları arasında çeşitli araştırmalar yaparak hangi türden yangın kapısı almak istiyorsanız o şekilde bir araştırma sonucunda yangın kapınızı edinebilir ve bulunduğunuz ortamı ve konumu en iyi şekilde korumak amacıyla önemli adımlar atabilirsiniz.

İnceleyin : Camlı yangın kapısı

yangın kapısı istanbul
yangın kapısı istanbul