Yangın Kapısı

Mar 30

Yangın, oldukça tehlikeli bir durumdur. Her alanda biz fark etmesek de yangın çıkma riski her zaman için mevcuttur. Yangından en az zararla kurtulmak için alınan önlemlerden bir tanesi olan yangın kapısı, çeşitli türleri ile günümüzde oldukça fazla kullanılan yangın önlemlerinden bir tanesidir. Evimizde, iş yerlerimizde, yemek yediğimiz restoranlarda, hastanelerde, gezdiğimiz alışveriş merkezlerinde dahi yangınla ilgili önlemler alınmalıdır. Bu önlemleri yangın öncesi, yangın esnası ve yangın sonrası olarak üç bölüme ayırabiliriz. Günümüzde yangınla alakalı her alanda önlemler alınmaktadır. Bu önlemlerden en bilindiği olan yangın merdivenleri her ne kadar güven sağlasa da gerekli oranda büyük yangınların önüne geçememektedir.

Yangın Kapısı Türleri

  • Tek kanatlı yangın kapısı
  • Çift kanatlı yangın kapısı
  • Çift kanatlı camlı yangın kapısı
  • Tek kanatlı camlı yangın kapısı

Çift Kanatlı Yangın Kapısı Avantajları

Çift kanatlı yangın kapısı genel olarak daha fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi çift kanatlı yangın kapısının olası bir yangından sonra tek kanatlı yangın kapısından daha fazla insanı kolaylıkla tahliye edebilecek olmasıdır. Genel olarak insan yoğunluğuna göre hangi kapının o alanda kullanılacağı değişmektedir. Yüksek binalar ve binaların kalitesi arttıkça o kadar kapasitede insan alan ve insanları barındıran alanların güvenliğinin daha fazla düşünülmesi gerekmektedir. Bu nedenle de oldukça fazla şekilde kullanımı söz konusudur. Bunun yanı sıra hastanelerde de oldukça sık bir biçimde kullanılmaktadır.

 

 

Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapısı fiyatları hakkında detaylı bir bilgi almak istiyorsanız öncelikle bir yangın kapısı firması ile görüşmeniz gerekmektedir. Bunun öncesinde isteklerinizi belirlemeli ve karşı tarafa aktararak uygun bir fiyat bilgisi alabilmeniz mümkündür. Fiyat belirlemede önemli olan unsurlardan en öne çıkanı alan gereklilikleridir. Dolayısıyla yangın kapısı fiyatları kullanılacak olan alana göre değişmektedir. Yangın kapısının bu kadar sık ve yaygın bir şekilde kullanılmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi yangın sırasında yangın olan alanla ilişkiyi keserek zehirli gaz salınımını engellemesidir. Türlere göre de kullanılan malzeme değişeceğinden, fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir. Detaylı bilgi için araştırma yapabilirsiniz. İnceleyebilirsiniz: Yangın Kapı Hizmetleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir