Yangın Kapısı

Mar 30

Yangın kapısı özellikle son dönemde oldukça yaygın kullanılan güvenlik önlemlerinden bir tanesidir. Genel olarak yangın için çeşitli önlemler alınsa da ne yazık ki iyi sonuçlar elde edilememektedir. Bu nedenle yangın kapısı kullanımı da son dönemde artmıştır. Yangın kapılarını diğer güvenlik önlemlerinden ayıran en belirgin özelliklerinden bir tanesi ilk olarak yangın çıkan alan ile bağlantıyı doğrudan keserek zehirli gaz salınımına bağlı olarak zehirlenmeleri engellemesidir. Bu nedenle oldukça sık tercih edilir. Yangın kapısı faydaları saymak ile bitmeyecek derecede fazladır.

Neden Yangın Kapısı Kullanmalıyım?

Yangın kapısı faydaları yukarıda da belirttiğimiz üzere oldukça fazladır. Yangın, oldukça tehlikeli olabilecek bir durumdur. Bu nedenle oldukça kuvvetli önlemler alınmalıdır. Yangın kapılarının çeşitli modelleri de mevcuttur. Değişik modellere sahip olmasının birinci sebebi kullanım alanlarının çeşitli olmasıdır. İlk olarak yangın kapısının kullanım alanlarından bir tanesi hastanelerdır. Hastaneler yoğun bir şekilde insan kalabalığına maruz kaldıkları için gün içerisinde herhangi bir tehlike anında zarar alabilecek insan sayısı çok fazladır. Bu sebepten dolayı kesinlikle hastanelerde yangın kapısı kullanılmalıdır.

Hastanelerde alanlar genellikle geniş olduğundan dolayı çift kanatlı yangın kapıları kullanılır, çift kanatlı yangın kapılarının diğer yangın kapılarından farkı ise daha fazla insana yangın anında veya yangın sonrasında dışarıya güvenli bir biçimde tahliye etmesidir. Hastanelerin yanı sıra yangın kapısı bankalarda, okullarda, alışveriş merkezilerinde, iş merkezlerinde ve daha bir çok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Yangın kapısı faydaları insan hayatı açısından oldukça fazladır.

 

 

Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapısı fiyatları genel olarak yangın kapısının modeline bağlıdır. Çift kanatlı yangın kapısı genel olarak diğer yangın kapılarına oranla biraz daha yüksek maliyetlidir. Tek kanatlı yangın kapıları ise daha küçük ve dar alanlarda yani daha az insanın bulunduğu alanlarda kullanıldığından dolayı ve daha az malzeme ile yapıldığından dolayı fiyatı biraz daha düşüktür.

Eğer bir yangın kapısı edinmek istiyorsanız öncelikle yangın kapısını kullanacağınız alanın ölçülerini hesaplamalısınız. Buna göre seçeceğiniz yangın kapısı fiyatlarını da önceden araştırmanız gerekmektedir. Güven yangın kapısı faydaları uzun zamandır bu sektörün içinde olan ve adını sıkça duyulan kalitesi ile önce olmuş bir firmadır. Bu nedenle bizleri güvenle tercih edebilirsiniz, web sitemiz üzerinden yangın kapısı modellerimize bakabilirsiniz.

Detaylı bilgi için ise bizlerle iletişime geçebilirsiniz…

Tıklayınız : yangın kapısı fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir