Yangın Kapısı

Mar 30

Yangın kapısı, özellikle son dönemde ülkemizde oldukça yaygın bir biçimde kullanılan güvenlik kapılarıdır. Yangın, kolaylık ile çıkabilen ve büyüdüğünde büyük felaketlere yol açabilecek olan bir durumdur. Bu nedenle kesinlikle yangını önlemek amacı ile ya da yangın çıktığında en az zararla yangın çıkan ortamdan kurtulmak adına adımlar atılmalıdır. Günümüzde yangın merdiveni, fıskiyeler, yangın tüpleri ve benzeri gibi önlemler alınsa da bunlar pek yeterli olabilen önlem çeşitleri değillerdir.

Buna alternatif olarak yangın kapısı kullanımı, oldukça güvenlik sağlayan ve oldukça yaygın kullanılmaya başlanan bir güvenlik unsurudur. Özellikle yangın kapılarının kullanımı insanların yoğun olarak girip çıktıkları ve bulundukları ortamlarda kullanılmaktadır. Buna örnek olarak ilk başta hastaneleri, alış veriş merkezlerini gösterebiliriz.

Bu alanlar sizlerin de bildiği gibi oldukça yoğun alanlardır.

 

 

Yangın Kapıları Yeterince Güvenli Midir?

Yangın kapısı yangın esnasında yangın çıkan ortam ile bağlantıyı keserek öncelikle zehirli gaz salınımını tamamen yok eder. Bunun yanı sıra yapımında kullanılan özel materyaller ve malzemeler sayesinde yangından etkilenmez. Bunun için yangın kapıları güvenli midir sorusuna cevabımız kesinlikle evet olacaktır.

Yangın kapısı, çift kanatlı yangın kapısı, tek kanatlı yangın kapısı ve benzeri olarak bölümlere ayrılmaktadır. Bunun sebebi ise tamamen büyüklüğü ile alakalıdır. Verdikleri hizmet ve sağladıkları güven her şekilde aynıdır. Değişmez.

Yangın kapısı modelleri arasından istediğinizi, kullanacağınız alana göre seçmelisiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir