Yangın Kapısı

Mar 30

Yangın kapıları birçok alanda güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Yangın gibi oldukça önemli durumlar söz konusu olduğunda ortamın güvenliğini sağlamak son derece büyük önem arz eder. Özellikle insan yoğunluğunun yüksek düzeyde olduğu alanlarda yangın kapısı kullanımı oldukça gereklidir. Kaliteli bir yangın kapısı, çok büyük olumsuzlukların önüne geçmektedir.

 

 

Yangın Kapısı Çalışma Prensibi

Yangın kapısı, yangın çıktığı andan itibaren yangın çıkan alan ile normal yaşama alanındaki ilişkiyi keserek zehirli gaz solunumunu genel olarak engeller. Yangındaki yaralanma ve ölümler genel olarak zehirli gaz solunumlarından dolayı meydana gelmektedir. Bu nedenle yangın kapısı kullanımı oldukça önemlidir. Yangın kapıları, kolayca görülebilen açıda ve kolay ulaşılabilir mesafededir. Bu nedenle kullanımı oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra yangın kapılarının üzerinde acil kaçış yönünü gösteren ışıklı armatürler vardır. Yangın kapıları genel olarak demir, ahşap, ısıya dayanıklı cam, alçı, taş yünü gibi malzemelerden üretilmektedir.

Öncelikle yangın kapısı seçimi yaparken yangın kapısı fiyatları konusundan daha çok yangın kapısının türüne göre seçim yapmalısınız. Bunu belirleyen en büyük faktörlerden bir tanesi de yangın kapısını kullanacağınız alandır. Her alana göre kullanılması gereken yangın kapısının ölçüleri büyük anlamda önemlidir. Çünkü bazı yangın kapıları bazı alanlar için yeterince yeterli olmamaktadır. Öncelikle yangın kapısı edinmeden önce birçok firmayı gezmeli ve hepsinden farklı fiyat aralıkları alıp kendi bütçenize en uygun yangın kapısını seçmelisiniz. Bu hem kaliteli bir yangın kapısı bulmanıza yarar hem de kendi bütçenize uygun bir yangın kapısı bulmanızı sağlayacak en iyi yöntemdir. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda yangın anında daha fazla insanı tahliye etmek amacı ile çift kanatlı yangın kapıları daha fazla tercih edilmektedir. Bu nedenle eğer insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda iseniz mutlaka geniş ve çift kanatlı yangın kapılarından edinmelisiniz.

 

Yangın Kapısı Fiyatları

Genel olarak yangın kapısı fiyatları firmadan firmaya göre değişse de nasıl bir yangın kapısı edineceğiniz konusu fiyat belirlemede en önemli husustur. Yangın kapısı fiyatları özel istek yangın kapıları olduğunda değişikliğe uğrayabilmektedir. Piyasa geneline baktığınızda uygun fiyatlı ve kaliteli yangın kapılarına rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir