May 06

Çift kanatlı yangın kapıları özellikle son dönemlerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise hem şıklık bakımından hem de kullanım rahatlığı bakımından çift kanatlı yangın kapılarının çok daha kullanışlı olmasından dolayı kaynaklanır.

Çift kanatlı yangın kapısı nedir?

çift kanatlı yangın kapısı tek kanatlı kapıların yanı sıra iki kanatlı olup kullanım rahatlığı bakımından çok daha kullanışlıdır. Özellikle kişi sayısının fazla olduğu ortamlarda oluşabilecek herhangi bir yangın sonrası yangına maruz kalan kişiler yangın çok daha çabuk uzaklaşsın diye çift kanatlı yangın kapıları çok daha kullanışlı olacaktır. Tek kanatlı yangın kapılarının da kullanım özellikleri saymakla bitmeyecek kadar fazla olsa da kullanım rahatlığı bakımından çift kanatlı kapılar çok daha fazla tercih edilmektedir. Tek kanatlı kapılar ise genelde yer sıkıntısı yaşayan kişiler tarafından sık olarak tercih edilmektedir .Yangın kapısı İstanbul olarak müşterilerimize her zaman en doğru hizmeti sunmak için çalışmalarımıza teknolojinin yardımı ile hız kesmeden devam etmekteyiz.

Çift kanatlı yangın kapılarının kullanım alanları

Aslına bakılırsa çift kanatlı yangın kapıları kullanım bakımından oldukça fazla tercih edildiğinden dolayı tercih edilirlik bu doğrultuda ilerlemektedir. Fakat tercih edildiği mekanlara isterseniz hep birlikte göz atalım;

-Okullarda

-Hastanelerde

-Devlet binalarında

-Yapıtlarda

ve buna benzer yüksekliği belli bir yüksekliğe ulaşmış olan her türlü yapıtta yangın kapılarının kullanımı artık zorunlu bir halde dememiz yanlış olmayacağı gibi oldukça doğru bir terim olacaktır. Bunun yanı sıra yangın kapıları birçok kullanım rahatlığına sahip olsa da çift kanatlı yangın kapıları kullanım bakımından çok daha kullanışlı ve olumlu olacaktır. Fakat yangın kapısı tercihinde bulunurken dikkat etmeniz gereken birçok püf nokta bulunmaktadır. Detaylı bilgi soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.